Wyposażenie toalet publicznych, ich standard i higiena

Standardowe wyposażenie toalety publicznej to tak oczywiste elementy jak muszle klozetowe, pisuary, umywalki, dozowniki mydła w płynie, suszarki do rąk.

Różnorodne standardy wyposażenia sanitariatów na przykładzie suszarek do rąk

Suszarki do rąk to bardzo praktyczne urządzenie pozwalające na higieniczne osuszenie dłoni. Osuszanie polega na działaniu właściwie silnego nurtu ciepłego powietrza. Uruchomienie odbywa się częstokroć na zasadzie fotokomórki – należy ustawić dłonie w odpowiednim miejscu. Zdarzają się także włączniki na przycisk. Modeli suszarek do rąk jest nader dużo, większość działa jednakże w podobny sposób – to znaczy jest jeden wylot powietrza. Funkcjonują również tak zwane suszarki kieszeniowe, gdzie powietrze jest kierowane na dłonie z dwóch stron.

Jak chyba we większości gatunków urządzeń nabyć można suszarki z trochę gorszych materiałów, często plastikowe, mniej odporne na zużycie jak i te wykonane z materiałów mocniejszych na przykład z obudową z metalu.

Miejsc w których udostępnia się toalety dla ogółu jest coraz większa ilość. Są to restauracje, kina, dyskoteki, kluby, teatry, stacje benzynowe (gdzie jeszcze w latach dziewięćdziesiątych toaleta wcale nie była standardem).

Coraz wyższa jakość infrastruktury publicznej w naszym kraju nie omija również sanitariatów ogólnodostępnych. Naturalnie i tutaj jak niemal w każdej dziedzinie są różne standardy. Jednakowoż jeżeli chodzi o wzorzec higieny w takich miejscach, w porównaniu do chociażby lat 80-tych zeszłego stulecia sytuacja zmieniła się zdecydowanie na korzyść. Wpływ ma na to przede wszystkim konkurencja na rynku i też to że prywatna właściciele dbają o swoją własność a to co pozostało publiczne jest poddane publicznej ocenie.

Poziom higieny danej toalety publicznej jest zależna przede wszystkim od wagi jaką do utrzymania porządku przywiązuje właściciel tego konkretnego miejsca. Ubikacja niechlujna może skutecznie zniechęcić klientów do kolejnych wizyt i po prostu źle przemawia o właścicielu.

W miejscach publicznych można spotkać często sanitariaty na nader wysokim poziomie, i to zarówno pod kątem schludności, wyposażenia jak i całego wystroju.


https://sanjo.pl/suszarki-do-rak-metalowe


WC w miejscach publicznych, takich jak chociażby stacje benzynowe, kina, galerie handlowe są bardzo często eksploatowane bardzo intensywnie, dlatego osoby odpowiedzialne za utrzymanie czystości winny każdego dnia doprowadzać te miejsca do porządku. Zignorowanie jednego dnia widać w takim miejscu bardzo wyraźnie.