O wyborze koloru podkładu do twarzy

Barwa podkładu

Jednym z istotniejszych błędów w kwestii makijażu jest użycie podkładu o niedostosowanej do cery barwie.

Zamierzając uzyskać jak najbardziej naturalny efekt, musimy dużą wagę przyłożyć do wyboru trafnego odcienia fluidu. Zobaczmy, jakie mamy alternatywy.  Potem wykorzystajmy poniższe porady, by sięgnąć po artykuł, który dobrze zadziała na naszą urodę.

Nim jednak rozpoczniemy swoje poszukiwania, przyjrzyjmy się raz jeszcze swojej cerze i spróbujmy samemu określić jej ogólny typ. Wyodrębniamy trzy podstawowe rodzaje cery. Są to: cera tłusta, mieszana i sucha. Istnieją specjalistyczne podkłady do twarzy dostosowujące się do każdej z nich, ale zanim po któryś z nich sięgniemy, koniecznie przedtem sprawdźmy jego barwę. Kolorowe kosmetyki występują niejednokrotnie w różnych tonacjach. Przeważnie jest ich kilka bądź kilkanaście do wyboru, stąd każdej barwie musimy przyjrzeć się z bliska, a potem wybrać trzy takie odcienie, które według nas będą najbardziej zbliżone do naszej naturalnej cery. Teraz powinnaś wypróbować wybrany podkład do twarzy. Uważaj jednak na to, gdzie go aplikujesz. Nie powinnyśmy go sprawdzać na skórze dłoni. Jeśli jednakże już musimy to zrobić, gdyż udałyśmy się do drogerii w nałożonym makijażu i nie chcemy go z siebie zmywać, pamiętajmy, ażeby podkład do twarzy nałożyć na zewnętrzną część ręki. Bardzo dobrze jest próbować podkład przez nałożenie go na linię żuchwy. Wtedy sprawdzimy, czy harmonizuje on z kolorem szyi. Bo wbrew pozorom barwy podkładu nie dopasowujemy do koloru twarzy. Jest to istotny błąd.

Istnieją również pewne bardziej specjalistyczne podkłady do twarzy, które za sprawą swoich nietypowych odcieni kolorystycznych mogą skutecznie radzić sobie z ukrywaniem małych i dużych przebarwień. Najczęściej mają one żółtą tonację. Znakomicie kryją zaczerwienienia i inne przebarwienia. Jeżeli takich niedoskonałości mamy dużo na twarzy, wystrzegajmy się podkładów o różowym zabarwieniu, albowiem one jedynie zaakcentują niedoskonałości naszej cery.

Makijaż brwi – wskazówki

Makijaż brwi to dla ciebie nieodgadniony obszar  i masz wrażenie, że nigdy nie nauczysz się go prawidłowo robić? Zamiast od razu zakładać własną porażkę, rozpocznij praktykować, bo to właśnie praktyka formuje specjalistę. A ów typ makijażu jedynie na pierwszy rzut oka wygląda na niełatwy. W rzeczywistości, jak już ogarniesz pewne podstawy, będziesz potrafiła pomalować swoje brwi w ciągu jedynie kilku minut – i to choćby podczas podróży pociągiem do pracy.

Daruj sobie jednakże nieco czasu na owe szkolenia. Jeżeli dzierżysz pomadę lub cień do brwi po raz pierwszy w życiu, nie powinnaś raczej wykonywać sobie nimi makijażu, jeśli za kilka minut musisz wyjść do pracy lub na zakupy. Wyszukaj sobie wolny dzień w tygodniu i to właśnie wtedy zasiądź na spokojnie przed lustrem i oceń, jakie wrażenie robią twoje brwi, kiedy są pomalowane. Musisz wyszkolić się zaznaczać ich naturalny kontur i generalny wygląd. Jeśli uda ci się właściwie pomalować brwi, obrys twojej twarzy z razu ulegnie poprawie, natomiast spojrzenie nabierze wyrazistej głębi.

Istnieją przeróżne kosmetyki do brwi – m.in. pomady, kredki czy żele – ale nim rozpoczniesz nabywanie i próbowanie tych wszystkich wyrobów, powinnaś sięgnąć raczej po zasadnicze akcesorium, jakim jest zwykła prosta szczoteczka do brwi. Rozpocznij ją po prostu opanowywać. Na malowanie nadejdzie jeszcze czas, a początkowo spróbuj zaprzyjaźnić się ze swoimi brwiami i zacznij je każdego dnia czesać. Możesz też nakładać na nie małą ilość specjalnego żelu lub zwykłej wazeliny i dopiero wtenczas zaczesywać je w kierunku ucha. Włoski, które występują od wewnętrznej strony oka, spróbuj natomiast ułożyć ku górze. Dzięki temu zyskają one bardziej naturalny wygląd.

Technik robienia makijażu brwi jest natomiast tak wiele. Trudno stwierdzić, jaka z nich byłaby dla ciebie najlepsza. Musisz je – niekoniecznie wszystkie, po prostu wypróbować na sobie i zobaczyć, która technika jest dla ciebie najlepsza. Sprawdź również różne kosmetyki do brwi i nie limituj się wyłącznie do klasycznej kredki. Przypuszczalnie dużo lepszy rezultat osiągniesz w momencie, jak pokryjesz włoski pomadą w ciemniejszym kolorze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *