Lawenda – urzekająca roślina

 Co sprawiło, że lawenda stała się tak popularna na całym świecie?
Lawenda to przede wszystkim cudne kwiaty, które są źródłem wartościowych dla naszego zdrowia olejków eterycznych. To również fitosterole, garbniki oraz kwasy organiczne, które mogą pozytywnie wpływać na nasz organizm. Jakie przypadłości można zwalczać za pomocą lawendy?
Lawenda, jako flora lecznicza, wykorzystywana jest przede wszystkim w aromaterapii. Z jej mocy mogą korzystać te osoby, które szukają naturalnego środka na uspokojenie, oraz ci, którym życie utrudniają bolesne kurcze. Olejek lawendowy ma z kolei właściwości dezynfekujące, jest zatem z powodzeniem wykorzystywany przy problemach skórnych.

https://www.wyslijkwiaty.com/kwiaty-na-urodziny-c-139.html

Warto też pamiętać, iż lawenda może się znakomicie sprawdzić w roli przyprawy. Jej liście są idealnym dodatkiem do dań mięsnych, ich obecność często uwzględniają też przepisy na zupy i potrawy z ryb. Liście lawendy można też dodawać do wielu sałatek, dzięki czemu staną się one jeszcze smakowitsze i zdrowsze.
Lawenda jest jedną z popularniejszych roślin pochodzących z regionu Morza Śródziemnego. Dziś jej uprawy spotkać można w niemal całej Europie, m. in. w Polsce, w której już dawno zdobyła olbrzymią popularność jako flora lecznicza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *