Kwiaty w koszach i donicach

 

Kosze na kwiaty to oczywiście wspaniała ozdoba naszych tarasów i balkonów. Wiszące donice- pełne kwiatów przydają otoczeniu klimatyczny wygląd a dodatkowo umożliwiają uprawę roślin nawet w niedostępnych miejscach. 

Podwieszane na ścianach ozdobne kosze lub ceramiczne donice są świetnym uzupełnieniem idei naszego ogrodu albo altanki. Skupiają na sobie uwagę i są barwne akcenty otoczenia. Rozlokowane na murach przełamują monotonię i rozświetlają fasadę budynku. Na rynku jest ogromny wybór tego typu ozdób. Producenci prześcigają się w projektowaniu nowych, coraz ciekawszych wzorów. Najczęściej już na wiosnę w koszach wysadzane są petunie czy inne kolorowe kwiaty, które długo mogą weselić nasze oczy. Niektóre z roślin można uprawiać do późnej jesieni. Te odporne na mróz wytrzymują niskie temperatury i upajają swoimi kolorami. 

Planując zakup kosza czy donicy, należy wziąć pod uwagę na jakiej wysokości chcemy ozdobę powiesić i wybrać odpowiednie kwiaty. Powieszone wysoko, najlepiej obsadzić roślinami zwisającymi, natomiast donice stojące doskonale wyeksponują niskie kwiaty i pnącza. Ozdabiając choćby mały ogród, kolorowymi donicami możemy zapewnić sobie kolejne miejsca do upraw. Donice postawione przy wejściu do domu stwarzają ozdobny i przytulny akcent. 

Ważną kwestią jest ażeby w ciągu upałów rośliny w koszach i donicach podlewać nawet dwa razy dziennie. Warto także do ziemi dodać jakiegoś materiału organicznego, kory, kompostu lub keramzytu, które na dłużej utrzymają wilgoć podłoża. 

Warto zainteresować się donicami lechuza.  

Donice lechuza

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *