Garść wiadomości na temat witaminy A

Witaminie A nadano pierwszą literę alfabetu nazwy, albowiem była to pierwsza odkryta witamina. Stwierdzono, że witamina A posiada wiele zastosowań w organizmie, w tym utrzymuje oczy w zdrowiu, wspomaga wzrost komórek, a również pomaga wzmocnić układ odpornościowy. Wszelako witamina A istnieje nie wyłącznie wchłaniana bezpośrednio, ale jest również wytwarzana przez organizm przez przekształcanie beta-karotenu w witaminę A.

Sama witamina A znajduje się w wielu produktach spożywczych, takich jak jaja, mleko, wątroba i mięso. Beta karoten, który organizm może przekształcić w witaminę A, znajduje się w wielu owocach i warzywach, szczególnie w tych o barwie czerwonej, pomarańczowej i zielonej. Najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest toż, iż spożywanie zbyt dużej liczby czystej witaminy A że być toksyczne. Istotne jest, by nie przekraczać zalecanego dziennego spożycia witaminy A. Rzeczywiste zalecane spożycie witaminy A różni się w zależności od wieku, płci i innych czynników danej osoby. Chociaż rzeczywista ilość spożytej witaminy A że być toksyczna, jeśli zostanie przekroczona zalecana dzienna porcja, istnieje znacznie wyższy limit ilości beta-karotenu, którą można spożyć. Dlatego wskazane jest, by skupić się na uzyskaniu jak największej ilości beta-karotenu, który organizm może zmienić w witaminę A, zamiast spożywać duże ilości czystych pokarmów bogatych w witaminę A.

https://fala-uderzeniowa-krakow.pl/cennik/

Wiele osób pamięta, jak powiedziano im, iż jedzenie wielkiej liczbie marchwi pomaga widzieć w nocy oraz jest to spowodowane witaminą A, która jest wykonywana z wysokiego poziomu beta karotenu, który znajduje się w warzywach. Inne pokarmy, które są wysoki poziom beta karotenu, jaki można przekształcić w witaminę A, to pomidory i ciemnozielone warzywa liściaste, takie jak szpinak. Beta karoten jest traktowany nie wyłącznie do tworzenia witaminy A, ale sam w sobie jest dobrym przeciwutleniaczem. Żaden z wchłoniętego beta-karotenu nie jest marnowany, ponieważ nadmiar po przemianie w witaminę A jest używany do zwalczania szkodliwych wolnych rodników w organizmie. Witamina A pomaga również zwalczać infekcje i choroby, pomagając tkankom wyściełającym różne części ciała, w tym oczy, usta, nos, gardło i płuca, rosnąć, a także naprawiać je, jeżeli są uszkodzone, żeby zapobiec infekcji. Dzieci też potrzebują dużo witaminy A, by pomóc ich kościom oraz zębom w prawidłowym rozwoju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *